Naši partneri

Spolupráca je dôležitá.

ĎAKUJEME!

krátky popis banneru
krátky popis banneru
 Rada pre dovolenkárov

Dovolenkujete v Ružomberku?

Odporúčam navštíviť Apartmánový dom Fatrapark 2 . Určite budete spokojní :)

krátky popis banneru
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
Mgr. Anežka Neupauerová - aNoW
  Lúčky 195
  034 82   Lúčky
  tel.: +421 917 566 030
 
 Kalendár udalostí
 Základ sú nohy

Viete, že o nohy sa treba starať?

Profesionálnu starostlivosť o vaše nohy nájdete

U Majky

krátky popis banneru

PRÍPRAVA PREDŠKOLÁKOV

Každý škôlkar raz opustí brány škôlky a začne písať ďalšiu etapu svojho života a prekročí školskú bránu, kde už pri vstupe – počas zápisu / apríl / - si panie učiteľky overia jeho schopnosti, zručnosti a celkovú pripravenosť pre vstup do školy. Deti sa na tento deň pripravujú postupne počas celého pobytu v materskej škole, ale v predškolskom veku všetci veľmi spozornieme a chceme, aby sa každé dieťatko ukázalo v tom najlepšom svetle.

Je dobré už v materskej škole do aktivít zaradiť aj nordic walking. Keďže som učiteľkou pre primárne vzdelávanie, presne viem, čo všetko by mal každý budúci prváčik zvládnuť.

Prečo NW pre predškolákov ?

Nordic Walking - severská chôdza - je skvelá ozdravno – pohybová aktivita pre všetkých bez určenia veku. Bežná chôdza je  tá najprirodzenejšia aktivita, ktorá keď sa doladí paličkami a správnou technikou, vie byť veľmi prospešná pre každého. Tak prečo nezačať práve v materskej škole?

NW pomáha :

  • deťom pri odstraňovaní porúch učenia – po nástupe do prvej triedy / ale pozorná pani učiteľka si všimne aj skôr / sa začnú postupne odhaľovať problémy, ktoré nás upozornia na to, či s niektorými týmito poruchami dieťa bojuje - pri súčasnej práci opačnej ruky a opačnej nohy podporuje prepájanie pravej a ľavej hemisféry a ich funkciu  - NW je preto veľmi nápomocný, lebo posilňuje obe hemisféry naraz a pri tréningu nám umožní odpozorovať, ako to u ktorého dieťatka  funguje.

  • pri liečbe astmy , alergií a zlepšení celkovej imunity – najmä čo sa týka imunity, kým si deti zvyknú na nový kolektív. NW je aktivita, ktorú vykonávame za každého počasia, telo sa počasiu prispôsobuje a tým sa zvyšuje odolnosť voči nachladnutiu, či prepadnutiu kolektívnym chorobám. Keďže sa hýbeme pravidelne, sme na vzduchu,  pri pohybe sa vyplavujú endorfíny, máme výbornú náladu, tým je v pohode aj naša psychika a samozrejme posilnený celkový imunitný systém. Čo je pre deti nesmierne dôležité.

  • precvičovanie jemnej motoriky – kreslenie, maľovanie a prvé čiary sú aktivity, ktoré sprevádzajú prváka od začiatku nástupu do školy  a  pribudne písaniepri správnej technike, pracuje neustále celá ruka – striedavo chytá  a vypúšťa rúčku paličky, ktorá vďaka špeciálnemu pútku nevypadne. Okrem toho rôzne špeciálne cvičenia zamerané na chytanie a hádzanie – to všetko podporuje správne držanie písacích potrieb, držanie nožníc, samotné uvoľňovanie ruky, či celej paže pred písaním / správnu techniku sa deti učia postupne /.

  • precvičovanie hrubej motoriky – moderný nordic walking je aj množstvo hier, súťaží a samozrejme cvičení, pri ktorých deti skáču, behajú, preliezajú, čím precvičujú koordináciu celého tela a  orientáciu v priestore / pojmy  vpravo, vľavo, popod, cez, poradie .../

 
A v neposlednom rade je chôdza  RYTMUS – rytmus je všade okolo nás – čítame texty, básničky, riekanky, spievame, počítame, tlieskame – to všetko tu je a podporuje pamäť a logické myslenie. Preto je aj voľba tejto  prirodzenej aktivity so zdravotnými benefitmi - nordic walking -  vhodná aj pre predškolákov.
 
Tak snáď pre toto všetko je NW pre deti ako stvorený :-)


Deti 3 - 4 roky  - ďobky :)

Deti 5-6 roční - veľkáči :)