Naši partneri

Spolupráca je dôležitá.

ĎAKUJEME!

krátky popis banneru
krátky popis banneru
 Rada pre dovolenkárov

Dovolenkujete v Ružomberku?

Odporúčam navštíviť Apartmánový dom Fatrapark 2 . Určite budete spokojní :)

krátky popis banneru
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
Mgr. Anežka Neupauerová - aNoW
  Lúčky 195
  034 82   Lúčky
  tel.: +421 917 566 030
 
 Kalendár udalostí
 Základ sú nohy

Viete, že o nohy sa treba starať?

Profesionálnu starostlivosť o vaše nohy nájdete

U Majky

krátky popis banneru

Naše tréningy sú o nás

V živote stretneme x ľudí, ktorí ovplyvnia naše správanie sa k sebe - k svoju zdraviu, či už fyzickému, či tomu duševnému, podstatné je , že jedno s druhým veľmi súvisí. Každý človek pozná seba najlepšie. Preto pre seba to najlepšie aj hľadá. Obklopuje sa ľuďmi, ktorí ho motivujú alebo učia, číta publikácie od ľudí, ktorí sa tomu, čo ho zaujíma venujú alebo im je blízky ich spôsob života, ich životná filozofia.

Aj ja to mám tak. Doma mám niekoľko kníh, ktoré som si zabezpečila vždy za nejakým cieľom. Sú o zdravej strave, o bylinkách, o cvičení, životnom štýle, myslení, no rôzne. Snažím sa ich vždy podrobne prelúskať, ale nie vždy splnia moje očakávania. K niektorým sa zase často vraciam, niektoré mám v ruke denne a hľadám, skladám to, čo by bolo fajn nielen pre mňa, ale aj pre vás.  Sledujem niektorých ľudí na instagrame, facebooku, pozerám videá, učím sa, prispôsobujem, nacvičujem doma na koberci :)

Takto sa mi do života dostali aj Július Karabinoš a Lenka Bóriková. Obaja sa zaoberajú zdravým životným štýlom a mne sa páčil ich zdravý "človečí" pohľad na túto problematiku . A niečo z toho, čo tu napíšem, sú poznámky zo stretnutia s nimi:

Čo je dôležité?

- nezabúdať na to, že diéty fungujú, ale krátkodobo - už dávno žiadne diéty nedržím, najmä po skúsenosti , kedy som za veľmi krátky čas zhodila takmer 25 kg a vrátilo sa mi 35 kg a moje telo si to dodnes pamätá ako šok!!! Aj napriek tomu som sa ešte stále nedostala do stavu, kedy som so svojím stravovaním úplne spokojná.

- váš príjem / myslí sa potrava , tekutiny,... / - nemyslím si, že jem veľa, skôr aj to, čo netreba a určite málo pijem!!!

- disciplína v stravovaní - som nedisciplinovaná, hlavne v tom, že sa stravujem nepravidelne!!!

- výdaj / primeraný pohyb, nezabúdať, že aj to, že fungujú všetky procesy v tele vďaka energii / - nezaoberala som sa tým, že aj to, že telo funguje - dýcha, trávi,... že je výdaj!!! Hýbem sa  a myslím, že dostatočne, ale v kombinácii so všetkým spomenutým hore to nemá žiadaný efekt, teda že nejaké to kilo by dole ísť mohlo!!!

- relax  - v mojom prípade dlhodobo podcenené!!!

- spánok - celoživotný problém, neviem normálne spať!!!

- a najmä  to,  AKO SA CÍTITE !!!

Všetko, čo som si poznačila a o čom píšem , mám spracované v hlave. Stále si však myslím, že niekde nastáva chyba, pretože napriek tomu, že sa celkove cítim fajn, dokonca lepšie , ako keď som bola mladšia, je zopár zdravotných problémov, ktoré potrebujem poriešiť a dať sa ešte do väčšej pohody, v akej som .

Počas tohto roka sa udialo niekoľko vecí, ktoré ma príliš osobne zasiahli najmä po psychickej stránke a odraz na mojom fyzične  som zaznamenala priam viditeľne. Viem stopercentne, že neznášam náhle zmeny, na ktoré sa neviem pripraviť a potom sa z toho dlho zbieram, ale viem, že napriek tomu, že som v určitých veciach nedisciplinovaná, viem byť aj natoľko disciplinovaná, že mi to pomohlo prekonať veľa tých iných, smutnejších udalostí....

Vrcholom všetkého boli moje zdravotné problémy počas Vianoc 2020 / nemali nič s Covid 19 / a ja som sa musela nanovo nadýchnuť a začať zase odznova. Ďakujem za tú skúsenosť, možno mala byť práve tou, ktorá mi to v hlave úplne uprace a ja sa budem opäť usmievať , najmä na seba :)

Ďalší človek , ktorý veľmi ovplyvňuje moje vnímanie na životosprávu je Maroš Molnár. Pre mňa "ROVNÝ" chlap, ktorý ak niečo povie, tak si za tým stojí. A to je to, čo si na ňom nesmierne vážim. Jeho knihu držím v ruke veľmi často, jeho profily na sociálnych sieťach sledujem tiež. Je pre mňa motivátorom, inšpiráciou aj do mojej paličkovej trénerskej práce. On nevie, že ja existujem, ale ja som rada, že existuje on :)

A samozrejme ste to vy! Bez vás by moja práca nemala zmysel! Bez vás by som sa neposúvala, nebola lepšou!

Nechcem byť ani výživovým poradcom , ani nebudem radiť v niečom, čomu dokonale nerozumiem a  nemôžem radiť, keď sama potrebujem pomoc. Ale tú pohybovú zložku vám rada pomôžem doladiť ako váš tréner, inštruktor :)

Takže poďme spolu makať!!

Budeme makať tak, aby sme vládali hovoriť , ale nie spievať :) / J. Karabinoš /

Bude to min. 3 hodiny pred spaním / kvôli biorytmu / !

Bude to najmä kardio pre zdravie , veď kráčame za zdravím , ale trochu aj poposilujeme - veď chceme mať vyformované postavičky :)

Bude to pre mozog , veď kardio prečisťuje mozog!

Bude to 3x do týždňa - to je ideál!  - nie všetko ale asi stihneme odkrútiť spolu !

Ale hlavne !!!


VÝSLEDKY PRINÁŠA PRAVIDELNOSŤ! IBA VTEDY SYSTÉM FUNGUJE!

No a toto si musíme nejako zautomatizovať :)

Vaša Anež