Naši partneri

Spolupráca je dôležitá.

ĎAKUJEME!

krátky popis banneru
krátky popis banneru
 Rada pre dovolenkárov

Dovolenkujete v Ružomberku?

Odporúčam navštíviť Apartmánový dom Fatrapark 2 . Určite budete spokojní :)

krátky popis banneru
 Kontakt
Mgr. Anežka Neupauerová - aNoW
  Lúčky 195
  034 82   Lúčky
  tel.: +421 917 566 030
 
 Kalendár udalostí
 Facebook
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:

Zacielené na


Dlho nesnežilo. Veľmi som sa tešila na víkend, kedy konečne za bieleho dňa vyrazím von. V poslednom čase viac na bežky , ako s paličkami, ale tie sú aj tak stále so mnou, lebo aj pri tomto športe mi ponúkajú skvelú oporu.

Ráno som si trochu dlhšie pospala, však je víkend. Môj prvý pohľad smeroval do okna a za ním tadaa... snežilo. A bolo to tu opäť. Hustý mokrý sneh, ktorý padal a padal. To však moje rozhodnutie ísť von vôbec neovplyvnilo. A  tak po mojich obľúbených TV Bežkopotulkách , ktoré boli mimochodom  vysielané od nás z Ružomberka a pár nevyhnutných sobotných aktivitách, som sa vybrala medzi snehové vločky.

Padali ticho, ale s jasným cieľom. Ja som síce nepadala, ale jasný cieľ som mala v ten deň tiež. Keďže moje bežkopotulky sú v podstate stále chabé a s nordicwalkingovými kilometrami sa to porovnať nedá ani zďaleka, tak som chcela aspoň o niečo dlhšie vydržať a zrýchliť „bežecké“ tempo .

Obhliadla som terén a hľadala stopu, po ktorej už dnes niekto šiel. Našla som. Šlo sa úžasne, bežky sa krásne kĺzali a bola som nadšená hneď od začiatku. Začala som sa motkať po obrovskom bielom poli. Vločky svoj cieľ nestrácali, no ja som často strácala stopu.... Všetko sa mi zlievalo do jedného bieleho celku.  Prvýkrát som mala pocit, že som sa stratila za domom.  No nevzdala som to a urobila som si stopu vlastnú. 

Keď som potom prišla domov a pozrela si na mapke, ako som sa po tom poli motkala, vykreslila som veru zaujímavý útvar.  
A ono je to tak asi aj v našom živote. Niekedy sa veľmi dlho motáme krížom-krážom, dlho hľadáme. Prejdeme si cez rôzne práce, stretneme veľa ľudí a medzi nimi nachádzame, či strácame priateľov, prejdeme rôznymi vzťahmi, až kým prídeme do bodu, či stavu, kedy konečne nájdeme SAMI SEBA.  Vytýčime si jasný cieľ a prestaneme sa akosi automaticky podriaďovať, či nechať ovládať. Začneme nasledovať svoju prirodzenosť a robiť viac  veci tak, ako ich cítime, a nie tak, ako je očakávané.

Tak milí priatelia ... buďte vždy sami sebou :)