Naši partneri

Spolupráca je dôležitá.

ĎAKUJEME!

krátky popis banneru
krátky popis banneru
 Rada pre dovolenkárov

Dovolenkujete v Ružomberku?

Odporúčam navštíviť Apartmánový dom Fatrapark 2 . Určite budete spokojní :)

krátky popis banneru
 Kontakt
Mgr. Anežka Neupauerová - aNoW
  Lúčky 195
  034 82   Lúčky
  tel.: +421 917 566 030
 
 Udalosti
 Facebook
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Novinky
Pracujeme :) stačí sa ozvať Pracujeme :) stačí sa ozvať

Prihlásiť sa môžete cez prihlasovací formulár, telefonát alebo ako vám je najlepšie :)

Pred koncom

18 deň

Fáza zničenie sa pomaly chýli k svojmu vrcholu. Nuž neprebieha vzorovo podľa predpisu, ale myslím, že sa mi počas nej doposiaľ stalo všeličo predvídateľné, čo sa stať malo.

Už som písala o tom, že cieľom Klubu ranostajov nie je určite vstávanie o piatej. Veď ľudia vstávajú aj skôr. Podstatné sú tie každodenné rituály, ktoré človek vykonáva ešte v relatívnom tichu a sám. Kedy má priestor vnímať,  čo robí, oveľa intenzívnejšie. Kedy vníma najmä seba. Ak ale chce.

Jedným zo spomínaných rituálov je poďakovanie. Ráno v druhej 20ke a aj večer. Keď si spomeniem na tie prvé razy, kedy som s KR / Klub ranostajov / začínala, pamätám si, ako mechanicky som písala niektoré poďakovania. Vôbec som sa nad nimi nezamýšľala. A keď som už tretí deň napísala to isté a pripadalo mi to divné, že neviem nič iné vymyslieť, viem, že som poďakovania písať prestala. Fajne nie? Zbavila som sa niečoho, čo ma čiastočne otravovalo. Načo mám stále písať, že som vďačná za to , že som napr. ráno vstala? Nuž ... lebo raz nemusím.

A potom som si to celé začala ukladať najmä v hlave. Pomohli mi knihy, ktoré sa mi dostali do rúk – Klub ranostajov / Ovládni svoje ráno a Odomykanie detského potenciálu. Tá prvá ma naučila, že je  dôležité byť vďačný za tie najsamozrejmejšie veci, ktoré ani nevnímame, že môžeme...už len to , že myslíme a dokážeme myšlienky premeniť na konanie, to naozaj každý nedáva... nemôže, nevie, nezvláda,... my môžeme.

Počas uplynulých dní sa mi niekoľkokrát podarilo nevstať. Viem , že to boli „nevstania“, lebo sa mi nechcelo, ale aj „nevstania“, lebo som nevládala... slabosť, únava, bolesť v svaloch,... a viem, že v tie dni som ďakovala za to, že som nevstala ešte v horšom stave.

Každý človek vie, čo je pre neho samozrejmosť a za čo dokáže byť vďačný. Ja už viem a som rada, že som si v tom urobila poriadok a aj vďaka KR som si začala viac uvedomovať, aká som vlastne bohatá a čo všetko mám a môžem.

Len toľko som chcela :)

A som vďačná, že vás mám :)

PS: a nezabúdajte byť vďační, vy už viete za čo :)

Do skorého čítania

Anež