Naši partneri

Spolupráca je dôležitá.

ĎAKUJEME!

krátky popis banneru
krátky popis banneru
 Rada pre dovolenkárov

Dovolenkujete v Ružomberku?

Odporúčam navštíviť Apartmánový dom Fatrapark 2 . Určite budete spokojní :)

krátky popis banneru
 Kontakt
Mgr. Anežka Neupauerová - aNoW
  Lúčky 195
  034 82   Lúčky
  tel.: +421 917 566 030
 
 Udalosti
 Facebook
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Novinky
Pracujeme :) stačí sa ozvať Pracujeme :) stačí sa ozvať

Prihlásiť sa môžete cez prihlasovací formulár, telefonát alebo ako vám je najlepšie :)

Pokračovanie

Po x dňoch

Fáza „Zničenie“ prebieha podivuhodne dobre. Dni v pracovný týždeň sú fajn. Všetky raňajšie rituály prebiehajú automaticky, lebo presne viem, čo ma v to ráno čaká a čo všetko je potrebné urobiť. Stačí  vyskočiť z postele :)

Prekvapilo ma však zistenie v piatok na plavárni. Nevládala som.  Mala som pocit, akoby som plávala už neviem koľký kilometer a pritom som bola len niekde v polovici svojho plánu. Zistila som sama na sebe to, o čom som sa radila asi týždeň predtým s „kamošom na telefón“. Môjmu telu chýbala regenerácia. Som sa prehýbala, precvičila, preplávala, prevšetko. Tak, ako potrebuje telo  regenerovať počas spánku, potrebuje si oddýchnuť aj od pohybových aktivít. Trochu ma to zarazilo, ale povedala som si, že to nejako dám a pohybové aktivity uložím tak, aby dobre bolo.

Cez víkend som teda rannú 20 - minútovku s cvičením vynechala a vymenila ju za knihu. Malé porušenie pravidiel, ale pohyb predsa len bol. Šli sme vyberať zemiaky na pole. Aká parádna rozcvička. X-krát sa zohnete, x-krát prejdete tú istú trasú a čo sa nasmejete :) skvelý relax a precvičenie celého tela až po tie najmenšie svaly a svalčeky :)

Od pondelka pokračujem znova podľa plánu. Pohybové aktivity som si rozvrhla tak, aby dobre bolo. Tak snáď bude. Fáza sebapoznávania teda pokračuje.

Okrem toho môžem skonštatovať, že digitálny relax robí svoje. Už neviem zaspať s tým, že počúvam rádio. Vyskúšala som to cielene. Nechala som ho zapnuté a pol hodinu som sa prevaľovala a nie a nie zaspať. Vypla som a zaspala takmer okamžite. Možno som už bola unavená. Ale na druhý deň som zaspávala v tichu... Do pár minút som nevedela o svete. Chvalabohu.

Niekedy siahame hneď po niečom, čo naše problémy vyrieši takmer okamžite – tabletku na bolesti hlavy, tabletku, aby sme zaspali, kávu, aby sme nezaspali.... a podobné tzv. instatné riešenia problémov. Ja tieto riešenia hľadám prostredníctvom poznámok a pozorovania. Pomaličky sa mi rozjasňuje. Tak som za tento čas, ktorý venujem sebe, vďačná.

A fázu „ZNIČENIE“ by som mohla pokojne premenovať na fa fázu „BRIEŽDENIE“  - cesta k sebapozávaniu je náročná, ale naozaj sa o sebe dozviete veľa.

Tak do skorého vstávania :)

Ja zase  niečo napíšem, čo možno pomôže aj vám :)

Anež