Naši partneri

Spolupráca je dôležitá.

ĎAKUJEME!

krátky popis banneru
krátky popis banneru
 Rada pre dovolenkárov

Dovolenkujete v Ružomberku?

Odporúčam navštíviť Apartmánový dom Fatrapark 2 . Určite budete spokojní :)

krátky popis banneru
 Kontakt
Mgr. Anežka Neupauerová - aNoW
  Lúčky 195
  034 82   Lúčky
  tel.: +421 917 566 030
 
 Udalosti
 Facebook
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Novinky
Pracujeme :) stačí sa ozvať Pracujeme :) stačí sa ozvať

Prihlásiť sa môžete cez prihlasovací formulár, telefonát alebo ako vám je najlepšie :)

Na úvod

Nebolo to tak dávno, keď som na instagrame našla v príbehoch mojej fajn kamošky výzvu vstávať o piatej ráno. Nuž moje nadšenie bolo nenormálne! Vždy som chcela vstávať zavčasu, ale nie kvôli práci, ale kvôli sebe. Aby som postíhala všetko to, na čo mi neostáva veľa času popri bežných povinnostiach a hlavne som sa potrebovala naučiť spať. Ale tak že „naozaj“.  A tak som jej okamžite napísala a popýtala sa na podrobnosti. Keďže to bola výzva z Martina, zaujímalo, či ma sa môže zapojiť aj Ružomberok. Pozitívna odpoveď ma povzbudila ešte viac a zisťovala som ďalšie informácie. V rýchlosti som dostala inštrukcie, čo všetko mám po prebudení o piatej spraviť  a rozhodla som sa , že do toho idem.

Prvým dňom bola sobota, dosť zlý deň na začiatky, ale odkaz znel: „Začni hneď!“ Tak som začala. Zaviedla som si zošit, kde som si robila poznámky, podľa návodu. Ďalšie dni opisovať nebudem. Nie preto, že by som nechcela, ale preto, že nevyzerali tak, ako mali a mne jasne chýbali doplnkové informácie, ktoré som mala získať z odporučenej literatúry. Napriek tomu, že som ju ešte nemala, skúšala som vstávanie o piatej , najmä vtedy, keď som nemusela , stále.
 
Knihu som nemala doma aj preto, lebo neznášam chodenie do mesta. Vyrušuje ma množstvo ľudí, zhon. Pokiaľ nemusím, nejdem. No ale teraz som musela a samozrejme moje prvé kroky viedli do kníhkupectva. Nadiktovala som tete predavačke , čo potrebujem, lebo pri rozhliadnutí po miestnosti som svoj cieľ nezaznamenala. Niečo naťukala do počítača a o chvíľku som už knihu držala v ruke. Keďže môj hlad po informáciách bol silný. Po príchode domov a vybavení všetkého, čo bolo treba, som sa konečne pustila do čítania. Aj s ceruzkou v ruke.
 
Dávno som nečítala tak systematicky a pozorne, ako teraz.  Aj napriek tomu, že kniha na mňa pôsobila ako bežná motivačná literatúra, ktorej cieľom je nasľubovať množstvo úspechov , pri x „ keď budete toto, bude toto...“ , ale napriek tomu som si povedala, že si v nej nájdem to, čo potrebujem.Bola písaná prostredníctvom pekného ba priam nečakaného príbehu lásky, čím zostávala čitateľná aj pre bežného čitateľa. Tak som pokračovala. V čítaní, podčiarkovaní a poznámkovaní. Viem presne, kto by mi na tieto riadky napísal, že som nie kompletná, vôbec čítať takéto bludy. Ale keďže som už veľká, poznám argumenty, ktorými by som odpovedala na prípadnú otázku „prečo“ a okrem toho si viem vyfiltrovať informácie, ktoré sú pre mňa užitočné a ktoré nie, myšlienku na "vrtáka" som odhodila. Od určitej doby sa držím hesla: „Niekedy ľudia nerozumejú tvojej ceste. Ani nemusia. Nie je určená pre nich, ale pre teba!“ Takže mojej ceste nik rozumieť nemusí, lebo ja odpovede na otázku prečo , poznám. Je mi to jedno, čo si kto o mne bude myslieť len preto, že na sebe pracujem aj inak. Takže ako by povedal jeden môj bývalý kolega: „ Anež, nie je ti to jedno, keďže reaguješ!“ No áno, v tomto prípade mi to jedno je. A ešte ako :)

Ísť cestou, ktorá je popísaná v nemenovanej knihe, je podľa mňa veľmi náročné. Najmä pre ľudí, ktorí si to nemôžu dovoliť pre pracovný čas, ktorý je nepravidelný a pre x iných dôvodov. Ani ja by som si to dovoliť nemohla. Ale momentálne je obdobie, kedy sa to dá a ja som sa rozhodla využiť čas pre osobný rozvoj. Hm, táto veta znie ako typický motivačný výkrik do tmy. Ale! Bez motivácie by sme sa asi nepohli nikam. Niekoho motivujú peniaze, niekoho mať niečo nové, každý ma x motivácií, aby šiel, či nešiel. Byť však inšpirovaný znamená  zaľúbiť si niečo, čo robíte preto, lebo to máte radi. Pomáha vám to, tešíte sa z toho a nie chvíľku, ale dlhodobo.

Bola som inšpirovaná, ako pred x rokmi, keď som objavila nordic walking. Našla som niečo, čo ma inšpiruje a nadchýňa stále a možno ešte viac a vytyčuje mi ďalšie ciele.

Nuž a aké kroky som už na svojej "novej" ceste podnikla?

Tak o tom už v ďalšom príspevku :)

PS: ano dlžím názov knihy, tu je :)